استعدادیابی چیست؟

استعدادیابی به تمامی روش های استانداردی می گوییم که با آن قادرباشیم مجموعه توانمندی های ذاتی اشخاص را کشف و شناسایی کنیم و نشان دهیم که آن فرد در چه زمینه هایی در صورت تلاش معقول نتیجه ای بالاتر از حد دستاوردهای یک فرد عادی میگیرد. استعدادیابی همچنین به شما نشان می دهد که در چه زمینه هایی ذاتا استعداد کمتری دارید و یا بی استعداد هستید. استعدادیابی راهی برای تنبلی بیشتر نیست بلکه استفاده مطلوب از خود در جهت رسیدن به هدف ها هست.

استعدادیابی چه وقت؟

این موضوع که چه وقت لازم است شما به کشف استعداد یا همان استعدادیابی خود بپردازید را شاید بتوان با این جمله بهتر پاسخ داد که:

تقریبا هیچ وقت برای استعدادیابی خیلی دیر نیست و تقریبا هیچ وقت هم خیلی برای آن زود نیست!

چه دلیلی برای استعدادیابی وجود دارد؟

بسیاری از افراد عمر خودشان را در مسیر اشتباه طی می کنند. آنها از گهواره به گور می روند بدون اینکه استفاده ای از توانایی ها و استعدادهایشان کرده باشند.

به همین دلیل است که شناسایی سریع توانمندی ها و استعدادها و همچنین کمک به اطرافیان برای حرکت در مسیر استعدادها بسیار ضروری به نظر می رسد.

اهمیت استعدادیابی در آینده شغلی و تحصیلی ما چقدر است؟

تحقیقات نشان داده اند که اگر شما در محیطی مشغول به کاری شوید که در آن استعداد دارید، ۶ برابر موفق تر خواهید شد !!! و این موضوع اهمیت استعدادیابی را مشخص می کند. اگر شما در هر محیطی، چه شغلی و غیره نتوانید به خوبی استعداد خود را پیدا کنید و امر استعدادیابی را به کل نادیده بگیرید، مشکلات بسیاری را ممکن است تجربه کنید که شامل موارد زیر می توانند باشند:

  • شما ترس از رفتن به آن محیط را پیدا می کنید
  • تعامل با همراهانتان برای شما شکلی منفی پیدا می کند
  • رفتار نادرستی با مراجعه کنندگان یا مشتریان احتمالی انجام می دهید
  • آن محیط را ضعیف می پندارید و تقصیرات را گردن متولیان و مجریان آن محل می کنید
  • خلاقیت شما کاهش پیدا می کند و حس مثبت بودن شما به مرور کم می شود
  • در صورتی که در هیچ جای دیگری نیز از توانمندی ها و استعدادهای خود استفاده نکنید برای شما خطر سلامت و ارتباط با اطرافیان را به دنبال دارد.

همچنین اکثر آموزش های ما برای استفاده از آنها در آینده است که یا در محل کارمان از آنها استفاده می کنیم و یا در مقاطع تحصیلی. اما مواقع بسیاری متوجه این موضوع شده ایم که در آموزش هایی که اندکی استعداد ذاتی داریم، آن مساله کاری بسیار لذت بخش تر خواهد شد. وظیفه استعدادیابی هم همین است!

و بنابر مطالعات احساس مثبت به کار باعث افزایش عملکرد ما می شود و همچنان در آن رشد خواهیم کرد و از آن سود خواهیم برد.

بهترین زمان استعدادیابی در چه سنی است؟

مطمئنا بهترین زمان استعدادیابی در سنینی است که شما هنوز وارد فضای باز جامعه نشده اید و یا هنوز دست کم شغل خود را انتخاب نکرده اید و سال هایی را برای رشد توانمندی های خود در دسترس دارید. شاید نتوان به طور دقیق سن مشخصی را گفت اما این موضوع هر چقدر زودتر اتفاق بیفتد فایده های بیشتری برای آن شخص دارد. به طور کلی سنین کودکی و نوجوانی سال های سنی مناسبی برای استعدادیابی هستند.

آیا استعداد به خودی خود کافی است؟

مسلما استعداد شما هر چقدر هم که بزرگ و خارق العاده باشد به تنهایی عملا نمی تواند شما را به هدف های شما برساند. شما با استعدادیابی پی به توانایی های ذاتی خود می برید اما برای آنکه از آن توانایی خود به بهترین شکل استفاده کنید باید بدانید که دانش، تمرین و ممارست بخش های مهمی از تبدیل توانایی ها به نقطه قوت عملی هستند.

برای مثال اگر به صورت ژنتیکی استعداد رشد عضله بازو را دارید و ماهیچه های مربوطه را مرتب تمرین ندهید آنها رشد نمی کنند. ولی اگر تلاش شما به اندازه کسی باشد که استعداد ذاتی در این مورد ندارد دستاورد شما بیشتر از او خواهد بود.

به عبارت دیگر استعداد مولفه لازم و نه کافی برای توانمندی عملی است و ترکیب دانش و مهارت ها با تمرینات کافی زمانی سودمند تر است که تقویت کننده استعدادهای ذاتی شما باشد.

اگر بعد از استعدادیابی فهمیدیم در زمینه ای استعداد نداریم چکار کنیم؟

استعدادیابی به شما کمک می کند تا متوجه شوید در چه زمینه هایی استعداد کمتری دارید و بالطبع توان بالقوه کمتری برای ایجاد توانمندی عملی در آنها دارید. در بسیاری از موارد پیش آمده در زندگی با اطلاع از همین مساله می توانید از رویارویی با موانع پیش رو پیشگیری کنید.

در مرحله بعد سه راهکار را به شما پیشنهاد می دهیم تا نحوه برخورد خود را با این مساله به طور کل متوجه شوید:

  1. اگر برایتان ممکن است از کار کردن در آن حوزه ها بپرهیزید. اما اگر اینطور نیست دلخور نشوید و شماره دو را بخوانید!
  2. مسلما اکثریت ما آن اندازه رفاه و امکانات نداریم که به راحتی به این علت که در بعضی کارهای ضروری استعداد یا توانمندی نداریم از انجام آنها امتناع کنیم، چنانچه به انجام چنین کارهایی مجبور شویم ضروری هست که برای مدیریت استعدادهای ضعیف تر اقدام عملی لازمی را انجام دهیم: به این شکل که بر فرض اگر در مدیریت جزئیات دچار ضعف باشیم و برنامه ریزی چزئیات برای کارهای روزمره جز مواردی است که ما را نگران می کند.، راهکارهای متفاوتی برای حل این مسئله وجود دارد. به طور مثال، شما می توانید از یک نرم افزار برنامه ریزی یا تقویم الکترونیکی یا یک دفترچه یادداشت همراه استفاده کنید.
  3. راه دیگر که بسیار اثر گذار می تواند باشد و به همین میزان هم راحت است، این است که از فردی که در موارد ضعف شما استعداد بیشتری دارد کمک بگیرید. این فرد می تواند دوست صمیمی شما یا همکار خوب شما باشد.

امیدوارم که این نوشته در مورد استعدادیابی برای شما مفید بوده باشد

خوشحال میشوم نظراتتان را در قسمت نظرات با ما درمیان بگذارید

:اگر این مطلب برای شما مفید بود می توانید آن را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

درباره نویسنده

من مجید سبحانی محقق و نویسنده در زمینه استعدادیابی و شخصیت شناسی هدفم این است به انسان ها خصوصا نوجوان ها و جوان ها توانمندیشان را نشان دهم و کمک کنم تا به بهترین حالت از خود برسند

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *